Zahrada s koupacím jezírkem

Původní stav pozemku

v této fázi jsme přizváni k vytvoření návrhu zahrady.

počáteční stav

Požadavky investora

Ideální stav na plánování zahrady je vždy ještě u projektu domu a před prvním kopnutím. K této zahradě jsem byli přizvání při dostavbě hrubé stavby, před terénními úpravami….a ruku jsme dostali celkem volnou. Moc nás potěšilo přání zařadit do zahrady koupací jezírko. Dalším požadavkem bylo zachovat výhled, mít aspoň nějakou rovnou plochu trávníku (k tomu nám dopomohl především vynikající návrh domu, který je zasazen do svahu a tak na spodní straně domu může terasa pokračovat do volné plochy zahrady). A v neposlední řadě byl požadavek na odclonění větru ze západní strany a i začlenit do zahrady jedlé keře.

Plán

Výsledná varianta, která zahrnuje všechny požadavky klienta.

Výsledek

V zahradě se nám podařilo skloubit všechny požadavky investora. Nádherným prvkem je koupací jezírko. Přestavte si, jak by zde vypadal bazén. Díky otevřenosti majitelů domu a možnosti investovat do jezírka je v zahradě celoročně úplně jiná atmosféra. Jezírko poskytuje stejný koupací komfort jako bazén a navíc je na něj krásný pohled celý rok. Zahradu doplňuje na míru vyrobená kůlna skloubená s příjemným místem na relaxaci, které zároveň tvoří zábranu proti větru. Všechny svahy jsou z důvodu zjednodušení údržby osázeny a nechybí ani  trávník na volnočasové hry. Vešla se i malá zahrádka s jedlými plody a bylinkami.

Porovnání

Zahrada 3 roky po realizaci

Šumění vody po celý rok...

Ovocné keře a bylinková zahrádka.

Kůlna na nářadí a relaxační místo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace